Με ιδιαίτερη χαρά υποστηρίζουμε, ως Χρυσοί Χορηγοί, τον 1ο Διεθνή Διαγωνισμό Αθλητικής Ρομποτικής, που θα διεξαχθεί στις 10-12 Ιουνίου 2022, στο Φιλωνίδειο Κλειστό Γυμναστήριο Χερσονήσου στο Ηράκλειο Κρήτης, με πρωτοβουλία του Ελληνικού Οργανισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής - Η.E.R.O. και της Κοινωφελούς Επιχείρησης Δήμου Χερσονήσου.
Πιστοί στις αρχές της αειφορίας, στηρίζουμε τη νέα γενιά προσανατολίζοντας τις προσπάθειές μας στον 4ο Παγκόσμιο Στόχο Βιώσιμης Ανάπτυξης #SDG4, τη διασφάλιση ισότιμης και ποιοτικής εκπαίδευσης για τη διαμόρφωση ενεργών πολιτών, οι οποίοι θα αναλάβουν δράση στο μέλλον της #ψηφιοποίησης και του #Ιndustry40.
Φέρνουμε τους νέους ένα βήμα πιο κοντά στον κόσμο της #Ρομποτικής, του #STEM, και της #επιχειρηματικότητας ενθαρρύνοντάς τους να αναδείξουν το ταλέντο τους και να χαράξουν την επαγγελματική τους πορεία!
![](https://static.wixstatic.com/media/373f53_4d9c29de23574e8c976a29dd3a875389~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_137,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/373f53_4d9c29de23574e8c976a29dd3a875389~mv2.jpg)